پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - فرمانده حوزه مقاومت بسیج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان معرفی شد
آخرین اخبار
نقشه حدنگاری بیش از 30 هزار هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری در سال جاری تهیه گردیده است
رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، از تهیه نقشه حدنگاری برای بیش از 30 هزار هکتار از اراضی این استان طی سال جاری خبر داد.
زمینه قانونی مشارکت مردم در حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی فراهم شد
با تصویب و اجرای آیین نامه بند ب ماده ۲۹ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، زمینه قانونی مشارکت مردم در حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی فراهم شد.
بیش از 200 پروژه آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری اجرا می شود
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، از اجرای بیش از 200 پروژه در حوزه های آبخیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی طی سال جاری در این استان خبر داد.
تغییر الگوی مصرف سوخت برای 674 خانوار جنگل‌نشین در چهارمحال و بختیاری
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، از تغییر الگوی مصرف سوخت برای 674 خانوار در روستاهای جنگل نشین این استان خبر داد.
حدود 2.5 درصد کل جنگل های کشور در چهارمحال و بختیاری قرار دارد
حدود 2.5 درصد کل جنگل های کشور در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
قریب به 66 درصد مساحت چهارمحال و بختیاری را مراتع تشکیل داده است
قریب به 66 درصد از کل مساحت استان چهارمحال و بختیاری معادل1093000 هکتار را مراتع تشکیل داده است.
گزارش تصویری از مانور اطفای حریق نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری در عرصه های مرتعی و جنگلی
گزارش تصویری از مانور اطفای حریق نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری در عرصه های منابع طبیعی مراتع دوراهان شهرستان بروجن.
مانور اطفای حریق در مراتع منطقه دوراهان بروجن برگزار شد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از اجرای مانور بزرگ اطفای حریق در مراتع منطقه دوراهان شهرستان بروجن خبر داد.
پایان قطع درختان بلوط در نبود گاز در روستای صالح کوتاه کوهرنگ
قطع درختان بلوط به علت عدم گاز رسانی در منطقه صالح کوتاه بخش موگویی شهرستان کوهرنگ به یکی از معضلات تبدیل شده بود.
گروهی از دانشگاهیان با اقدامات آموزشی‌ ترویجی و مشارکت مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آشنا شدند
گروهی از اعضای هیئت علمی و دانشجویان دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد رشته ترویج کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تربیت مدرس تهران، به استان چهارمحال و بختیاری عزیمت کردند.
بازدید : 1082 24 مرداد 1397 ساعت 13:22 شماره :51163

فرمانده حوزه مقاومت بسیج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان معرفی شد

مسئول بسیج کارمندی استان در آئین تکریم و معارفه فرمانده بسیج این اداره کل با بیان اینکه کشور بیش از 21 هزار شهید کارمندی را تقدیم نظام کرده است اظهار کرد: استان چهارمحال و بختیاری نیز از این تعداد 84 شهید را به خود اختصاص داده است.

فرجزاده با بیان اینکه امام(ره) با تدبیر بزرگ خود شجره طیبه را پایه گذاری کرده است عنوان داشت: بسیج به عنوان یادگار باقی مانده و فعالیت معجزه آسایی را در پی داشته است.

این مقام مسئول گفت: بسیج در تمامی عرصه ها وارد عمل شده است و از انقلاب حمایت کرده است.

مسئول بسیج کارمندی با تاکید بر اینکه بسیج موجب همبستگی ملی شده است، بیان کرد: تشکیلات بسیج تشکیلات عظیمی است که در قالب حوزه، سازمان و.... فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: پایگاه‌های بسیج به عنوان اصلی‌ترین بخش بسیج می‌باشد که در تحقق بسیج دهها میلیونی نقش اساسی دارند.

وی با بیان اینکه در بسیج چیزی به عنوان بازنشستگی نداریم افزود: موفقیت بسیج مدیون فرماندهان، انقلابی، باانگیزه و با اخلاص است.

این مقام مسئول تصریح کرد: اگر بتوانیم محیط جامعه را به محیط کاملا اسلامی تبدیل کنیم بسیاری از مشکلات جامعه از بین خواهد رفت.

 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز اظهار داشت: یکی از دلایل اقتدار، ثبات و پیروزی انقلاب اسلامی وجود بسیج است که این از آینده نگری امام خمینی(ره) بوده است.

محمدی مقدم  با بیان اینکه امام (ره) دور اندیشی داشته است عنوان داشت: امام به درستی در کنار ارتش و سپاه نیروی مردمی را تشکیل داد تا جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت عظیم مردمی به اهداف انقلاب دست یابد.

وی بیان کرد: مردمی کردن جنگ تفکر امام(ره) بود که توانست در جنگ 8 ساله دفاع مقدس در مقابل جهانیان بایستیم و در مقابل استکباریان پیروز شویم.

این مقام مسئول گفت: بسیج یک نیروی نظامی مردمی است و در دوران دفاع مقدس بیشترین شهدا از بسیجیان بوده است و این نشلان دهند آن است که مدیریت جنگ را بسیج انجام داده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خاطرنشان کرد: مردم خود جوش در جنگ حضور یافتن و جان و مال خود را در طبق اخلاص قرار دادند .

وی افزود: حسن خلق، رفتار نیکو، و... ویژگی های یک بسیجی است که می تواند بسیجیان را در امر ترویج فرهنگ ایثار،جهاد و ازخود گذشتگی کمک کند.

محمدی مقدم گفت: نیروهای منابع طبیعی با کمترین امکانات و با روحیه بسیجی و جهادی در حال ارائه خدمت به استان هستند.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت حجت الاسلام سید محمد حسینی بعنوان فرمانده حوزه مقاومت بسیج اداره کل منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری معرفی و از زحمات حیدر کرمی در این حوزه تجلیل شد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :