پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - فرمانده حوزه مقاومت بسیج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان معرفی شد
آخرین اخبار
میزگرد راهکارهای مقابله با آتش سوزی در جنگل ها و مراتع در خبرگزاری ایرنا برگزار شد.
میزگرد تخصصی بررسی علل و راهکارهای آتش سوزی در اراضی مرتعی، مناطق حفاظت شده زیست محیطی و جنگل های استان به میزبانی ایرنا برگزار شد.
سیلاب، تاوان تخریب طبیعت
در یک چشم بر هم زدن مال و اموال مردم را آب برد و کسی نتوانست در برابر قهر طبیعت ایستادگی کند.
تیغ اره قاچاقیچان بر پیکر درختان زاگرس
قاچاق چوب یکی از مهمترین معضلاتی است که در سالیان متمادی جنگل ها را مورد تهدید قرار داده و جلوگیری نکردن از آن به منزله حذف سرمایه گذشتگان و میراث آیندگان است.
تله فرمونی در 8هزار هکتار از جنگل های چهارمحال وبختیاری نصب شد
رئیس حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از نصب تله فرمونی در 8 هزار هکتار از جنگل های بلوط استان خبر داد.
میزگرد صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در ایرنا شهرکرد برگزار شد
میزگرد علمی - تخصصی صیانت از زمین در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست روز یکشنبه در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
گیاهان دارویی؛ دم کردن کشت های ثروت آفرین
این روزها در بیشتر کافه ها و کافی شاپ ها در منو (دستور غذایی) مولفه هایی به نام دمنوش گیاهی وجود دارد که به اندازه قهوه و چای هوادار دارد.
90 آبگرمکن خورشیدی در مناطق روستایی لردگان نصب شد
92 دستگاه آبگرمکن خورشیدی روز پنجشنبه در روستاهای منطقه پشتکوه فلارد شهرستان لردگان با حضور معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل و مراتع کشور نصب شد.
76 میلیون هکتار از اراضی مرتعی کشور ممیزی شد
معاون حفاظت امور اراضی سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری با اشاره به ارزش مراتع ایران گفت تاکنون 76 میلیون هکتار از 84 میلیون هکتار مراتع موجود کشور ممیزی شده است.
7 هزار گونه گیاه در مراتع کشور شناسایی شده است
کارشناس اداره مراتع سازمان جنگل ها و مراتع گفت: تاکنون 7 هزار گونه گیاهی در مراتع کشور شناسایی شده که 2 هزار و 500 گونه آن را گیاهان دارویی و خوراکی تشکیل می دهند.
بازدید : 907 24 مرداد 1397 ساعت 13:22 شماره :51163

فرمانده حوزه مقاومت بسیج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان معرفی شد

مسئول بسیج کارمندی استان در آئین تکریم و معارفه فرمانده بسیج این اداره کل با بیان اینکه کشور بیش از 21 هزار شهید کارمندی را تقدیم نظام کرده است اظهار کرد: استان چهارمحال و بختیاری نیز از این تعداد 84 شهید را به خود اختصاص داده است.

فرجزاده با بیان اینکه امام(ره) با تدبیر بزرگ خود شجره طیبه را پایه گذاری کرده است عنوان داشت: بسیج به عنوان یادگار باقی مانده و فعالیت معجزه آسایی را در پی داشته است.

این مقام مسئول گفت: بسیج در تمامی عرصه ها وارد عمل شده است و از انقلاب حمایت کرده است.

مسئول بسیج کارمندی با تاکید بر اینکه بسیج موجب همبستگی ملی شده است، بیان کرد: تشکیلات بسیج تشکیلات عظیمی است که در قالب حوزه، سازمان و.... فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: پایگاه‌های بسیج به عنوان اصلی‌ترین بخش بسیج می‌باشد که در تحقق بسیج دهها میلیونی نقش اساسی دارند.

وی با بیان اینکه در بسیج چیزی به عنوان بازنشستگی نداریم افزود: موفقیت بسیج مدیون فرماندهان، انقلابی، باانگیزه و با اخلاص است.

این مقام مسئول تصریح کرد: اگر بتوانیم محیط جامعه را به محیط کاملا اسلامی تبدیل کنیم بسیاری از مشکلات جامعه از بین خواهد رفت.

 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز اظهار داشت: یکی از دلایل اقتدار، ثبات و پیروزی انقلاب اسلامی وجود بسیج است که این از آینده نگری امام خمینی(ره) بوده است.

محمدی مقدم  با بیان اینکه امام (ره) دور اندیشی داشته است عنوان داشت: امام به درستی در کنار ارتش و سپاه نیروی مردمی را تشکیل داد تا جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت عظیم مردمی به اهداف انقلاب دست یابد.

وی بیان کرد: مردمی کردن جنگ تفکر امام(ره) بود که توانست در جنگ 8 ساله دفاع مقدس در مقابل جهانیان بایستیم و در مقابل استکباریان پیروز شویم.

این مقام مسئول گفت: بسیج یک نیروی نظامی مردمی است و در دوران دفاع مقدس بیشترین شهدا از بسیجیان بوده است و این نشلان دهند آن است که مدیریت جنگ را بسیج انجام داده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خاطرنشان کرد: مردم خود جوش در جنگ حضور یافتن و جان و مال خود را در طبق اخلاص قرار دادند .

وی افزود: حسن خلق، رفتار نیکو، و... ویژگی های یک بسیجی است که می تواند بسیجیان را در امر ترویج فرهنگ ایثار،جهاد و ازخود گذشتگی کمک کند.

محمدی مقدم گفت: نیروهای منابع طبیعی با کمترین امکانات و با روحیه بسیجی و جهادی در حال ارائه خدمت به استان هستند.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت حجت الاسلام سید محمد حسینی بعنوان فرمانده حوزه مقاومت بسیج اداره کل منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری معرفی و از زحمات حیدر کرمی در این حوزه تجلیل شد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :