آخرین اخبار
سامانه استعلامات منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری راه اندازی و روند اجرایی آن به دفاتر پیشخوان دولت واگذار گردید.
سامانه استعلامات منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری در راستای تکریم ارباب رجوع و تسریع در اقدامات اجرایی صدور گواهی و پاسخ استعلامات به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شد.
تجدید میثاق کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با شهدای گمنام
به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه پیاده روی کارکنان اداره کل منابع طبیعی استان برگزار شد.
ارائه 13هزار میلیارد ریال تسهیلات به بهره برداران کشاورزی و منابع طبیعی کشور
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق حمایت از سرمایه گذاری بخش کشاورزی گفت:105 صندوق زیر نظر این مجموعه در کشور فعال است که 13هزار میلیارد ریال اعتبار تسهیلات قرض الحسنه را در اختیار بهره برداران کشاورزی و منابع طبیعی قرار می دهد.
کشت گياهان داروريي راه حلي براي حفظ و توسعه گونه هاي جنگلي
کشت گياهان دارويي در راستاي درآمدزايي و اشتغال مردم و همچنين حفظ و توسعه گونه‌هاي جنگلي و مراتع گام بسيار مفيد بوده و اين سازمان با در اختيار گذاشتن بذر ونهال گياهان دارويي به احياي جنگل‌ها و مراتع توسط مردم محلي کمک مي‌کند.
منابع طبیعی تاوان قصور سایر بخش‌ها را پرداخت می‌کند/ فاز دوم جایکا در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری انسان را عنصر اصلی در حفظ منابع طبیعی دانست و گفت: متاسفانه کم‌توجهی سایر بخش‌ها در حوضه آبخیز سبب شده تاوان قصورات آن‌ها را منابع طبیعی پرداخت کند.
چهارمحال و بختیاری استان مبنا در اجرای فاز دوم پروژه جایکا
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: در فاز دوم اجرای پروژه جایکا شش استان حوزه آبخیز کارون انتخاب شده‌اند که چهارمحال و بختیاری به عنوان استان مبنا و هدف قرار گرفته است.
۳۸هزار نفر در چهارمحال و بختیاری بهره بردار جنگل هستند
مدیرکل منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری گفت: ۳۸هزار نفر در چهارمحال و بختیاری از جنگل بهره برداری می کنند.
چهارمحال و بختیاری؛ استان هدف در اجرای فاز دوم پروژه جایکا
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: در فاز دوم اجرای پروژه جایکا شش استان حوزه آبخیز کارون انتخاب شده‌اند که چهارمحال و بختیاری به عنوان استان مبنا و هدف قرار گرفته است.
اجرای مرحله دوم طرح بین المللی جایکا در حوزه کارون بزرگ
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به امضای مرحله دوم طرح بین المللی مدیریت مشارکتی جنگل و مرتع (جایکا) گفت: این طرح با محوریت این استان در پنج استان حوزه کارون بزرگ وارد مرحله اجرایی می شود.
احیای مراتع و جنگل‌ها با مشارکت مردم /صنعت گیاهان دارویی یک منبع درآمدزا برای کشور است
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: طبیعتا اگر تمامی دستگاه‌ها سیاست‌های اجرایی را به سمت توسعه پایدار هدایت کنند، شعار مشارکت مردمی محقق می‌شود.
پيشخوان روزنامه ها
ثبت نظرات
سايت حاضر را چگونه مي بينيد؟
آمار بازديد
بازدید روز : 1218
بازدید کل : 742526
آخرین بروزرسانی:
12 مهر 1396 12:35
مزایده ها و مناقصات
بازدید : 111 1 شهريور 1396 8:47 شماره :52118

اجرای مرحله دوم طرح بین المللی جایکا در حوزه کارون بزرگ

به گزارش ایرنا، علی محمدی مقدم روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: مرحله نخست طرح جایکا با همکاری ژاپن از سال 90 در پنج روستای منطقه بازفت استان با هدف حفظ و احیای جنگل و مراتع، کمک به معیشت مردم و افزایش درآمد جنگل نشینان آغاز شد و سال گذشته به پایان رسید.

45 میلیارد ریال برای مرحله نخست طرح جایکا (آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن) با کمک مشترک ایران و ژاپن هزینه شده که از این مبلغ 80 درصد را دولت ژاپن و مابقی را دولت جمهوری اسلامی ایران تامین و هزینه کرده است.

طرح جایکا در حوزه کارون بزرگ با هفت میلیون هکتار وسعت اجرایی خواهد شد.

جایکا به عنوان یک سازمان مستقل در حوزه توسعه ای در جهان فعالیت می کند.

محمدی مقدم تصریح کرد: نتایج مطلوب و رضایتمندی از این طرح در استان سبب شد تا مقامات 2 کشور ایران و ژاپن تصمیم بر تداوم اجرای این طرح در کشور بگیرند، برهمین اساس در توافق نامه جدیدی از سوی سازمان جنگلها به نمایندگی از ایران و آژانس همکاری های بین المللی ژاپن مقرر شد تا دستاوردهای این طرح در چهارمحال و بختیاری به 5 استان خوزستان، اصفهان، کهگلویه و بویراحمد، فارس و اصفهان تعمیم داده شود.

محمدی مقدم با بیان اینکه طرح جایکا یکی از مهمترین طرح هایی است که در آن با بهره گیری از مشارکت مردمی، منافع ملی و مردم منطقه تامین می شود، گفت: در این طرح با ارائه آموزش های لازم به مردم بومی منطقه تلاش شده تا روش های بهره برداری از منابع طبیعی معقول شده و روشهای معیشتی جایگزین به مردم ارائه شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، مشارکت های مردمی را عامل اصلی عملکرد مطلوب این اداره کل در سالهای اخیر عنوان کرد و افزود: مشارکت و همراهی مردم نه تنها کمک بسزایی در حفظ مراتع و عرصه های ملی داشته بلکه در احیای گونه های ارزشمند در حال انقراض از جمله کلوس نقش موثری داشته است.

مدیرکل منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری برای دومین سال پیاپی (94 و 95) در ارزیابی عملکرد به عنوان مدیر نمونه و برتر ملی در سطح استانهای کشور انتخاب شد که جلب مشارکت های مردمی در حفظ عرصه های ملی از مهمترین شاخص های ارزیابی مدیران بوده است.

همچنین اداره کل منابع طبیعی استان با کسب چهار شاخص از پنج شاخص ارزیابی به عنوان دستگاه برتر کشوری در سال 95 معرفی شده است.

محمدی مقدم در ادامه با اشاره به نقش مشارکت های مردم در جلوگیری از وقوع آتش سوزی های گسترده در مراتع استان افزود: در سال گذشته شاهد کاهش 60 درصدی وقوع آتش سوزی در سطح مراتع استان بودیم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تعداد آتش سوزی های سال گذشته نیز کاهش یافته به نحوی که 18 فقره آتش سوزی رخ داد که در مجموع 24 هکتار از جنگل ها و مراتع استان را درگیر خود کرد.

جنگل های چهارمحال وبختیاری با وسعتی معادل 307 هزار هکتار 18.5 درصد مساحت این استان و 2.5 درصد مساحت جنگل های کشور را به خود اختصاص داده است و این استان جزو استان های جنگل خیز کشور در مناطق زاگرس نشین به شمار می رود.

مراتع چهارمحال و بختیاری نیز یک میلیون و 93 هزار هکتار از وسعت این استان را شامل می شود که طبق این آمار 86.6 درصد از مساحت این استان را عرصه های طبیعی تشکیل می دهد.
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
پیگیری فرم
کد رهگیری