پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رئیس جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان معرفی شد
آخرین اخبار
نقشه حدنگاری بیش از 30 هزار هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری در سال جاری تهیه گردیده است
رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، از تهیه نقشه حدنگاری برای بیش از 30 هزار هکتار از اراضی این استان طی سال جاری خبر داد.
زمینه قانونی مشارکت مردم در حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی فراهم شد
با تصویب و اجرای آیین نامه بند ب ماده ۲۹ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، زمینه قانونی مشارکت مردم در حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی فراهم شد.
بیش از 200 پروژه آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری اجرا می شود
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، از اجرای بیش از 200 پروژه در حوزه های آبخیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی طی سال جاری در این استان خبر داد.
تغییر الگوی مصرف سوخت برای 674 خانوار جنگل‌نشین در چهارمحال و بختیاری
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، از تغییر الگوی مصرف سوخت برای 674 خانوار در روستاهای جنگل نشین این استان خبر داد.
حدود 2.5 درصد کل جنگل های کشور در چهارمحال و بختیاری قرار دارد
حدود 2.5 درصد کل جنگل های کشور در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
قریب به 66 درصد مساحت چهارمحال و بختیاری را مراتع تشکیل داده است
قریب به 66 درصد از کل مساحت استان چهارمحال و بختیاری معادل1093000 هکتار را مراتع تشکیل داده است.
گزارش تصویری از مانور اطفای حریق نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری در عرصه های مرتعی و جنگلی
گزارش تصویری از مانور اطفای حریق نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری در عرصه های منابع طبیعی مراتع دوراهان شهرستان بروجن.
مانور اطفای حریق در مراتع منطقه دوراهان بروجن برگزار شد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از اجرای مانور بزرگ اطفای حریق در مراتع منطقه دوراهان شهرستان بروجن خبر داد.
پایان قطع درختان بلوط در نبود گاز در روستای صالح کوتاه کوهرنگ
قطع درختان بلوط به علت عدم گاز رسانی در منطقه صالح کوتاه بخش موگویی شهرستان کوهرنگ به یکی از معضلات تبدیل شده بود.
گروهی از دانشگاهیان با اقدامات آموزشی‌ ترویجی و مشارکت مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آشنا شدند
گروهی از اعضای هیئت علمی و دانشجویان دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد رشته ترویج کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تربیت مدرس تهران، به استان چهارمحال و بختیاری عزیمت کردند.
بازدید : 565 15 دی 1397 ساعت 23:37 شماره :55936

رئیس جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان معرفی شد
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار جهانبین نیوز؛ علی محمدی مقدم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری در جلسه تودیع و معارفه رئیس منابع طبیعی شهرستان لردگان اظهار کرد: با توجه به اینکه بالای 51 درصد جنگل استان در شهرستان لردگان وجود دارد و از طرفی بارندگی بالای 600 میلی متر در این شهرستان و توپوگرافی این شهرستان از دو جهت حایز اهمیت است اول توجه به حفاظت جنگل های این شهرستان و دوم در بحث آبخیزداری است که خوشبختانه در این زمینه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال جاری 2 میلیارد و 300 میلیون تومان به این شهرستان اختصاص داده شد. 
محمدی مقدم افزود: مهم‌ترین پروژه این استان پخش سیلاب کلامویی می‌باشد که درشهرستان لردگان اجرا گردیده که بالای 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و برای دهه مبارک فجر آماده بهره برداری می باشد.  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اظهار داشت: هدف همه ما حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی است که در این راستا با توجه به توانمندی، همکاری و تلاش تمامی همکاران با قوت و قدرت بیشتر گام های موثر و مثبتی برداشته شود.  
وی در ادامه از مسئولین استانی و کشوری درخواست کرد که توجه به اینکه سرچشمه سه رودخانه مهم کارون، زاینده ورد و دز از استان چهارمحال و بختیاری سرچشمه می گیرد و بخش قابل توجه ای از آب شیرین کشور را تولید می کند و حیات فلات مرکزی و جنوب کشور به آب این استان وابسته است در حوزه آبخیزداری و منابع طبیعی توجه بیشتری به این استان داشته باشند.
 برهان حسین پور آقائی فرماندار شهرستان لردگان نیز در این آیین گفت: نیمی از منابع طبیعی و جنگل ها در شهرستان لردگان واقع شده و نیاز است برای حفاظت از آنها امکانات و نیروی انسانی بیشتری در اختیار  شهرستان قرار بگیرد تا بتوان از این منابع خدادادی حفاظت نمود.  
در پایان این مراسم طی حکمی آیت حسنی به عنوان سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان منصوب و از خدمات ایمان اسکندری در زمان تصدی .ریاست اداره منابع طبیعی این شهرستان تقدیر شد
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :