پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رئیس جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان معرفی شد
آخرین اخبار
میزگرد راهکارهای مقابله با آتش سوزی در جنگل ها و مراتع در خبرگزاری ایرنا برگزار شد.
میزگرد تخصصی بررسی علل و راهکارهای آتش سوزی در اراضی مرتعی، مناطق حفاظت شده زیست محیطی و جنگل های استان به میزبانی ایرنا برگزار شد.
سیلاب، تاوان تخریب طبیعت
در یک چشم بر هم زدن مال و اموال مردم را آب برد و کسی نتوانست در برابر قهر طبیعت ایستادگی کند.
تیغ اره قاچاقیچان بر پیکر درختان زاگرس
قاچاق چوب یکی از مهمترین معضلاتی است که در سالیان متمادی جنگل ها را مورد تهدید قرار داده و جلوگیری نکردن از آن به منزله حذف سرمایه گذشتگان و میراث آیندگان است.
تله فرمونی در 8هزار هکتار از جنگل های چهارمحال وبختیاری نصب شد
رئیس حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از نصب تله فرمونی در 8 هزار هکتار از جنگل های بلوط استان خبر داد.
میزگرد صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در ایرنا شهرکرد برگزار شد
میزگرد علمی - تخصصی صیانت از زمین در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست روز یکشنبه در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
گیاهان دارویی؛ دم کردن کشت های ثروت آفرین
این روزها در بیشتر کافه ها و کافی شاپ ها در منو (دستور غذایی) مولفه هایی به نام دمنوش گیاهی وجود دارد که به اندازه قهوه و چای هوادار دارد.
90 آبگرمکن خورشیدی در مناطق روستایی لردگان نصب شد
92 دستگاه آبگرمکن خورشیدی روز پنجشنبه در روستاهای منطقه پشتکوه فلارد شهرستان لردگان با حضور معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل و مراتع کشور نصب شد.
76 میلیون هکتار از اراضی مرتعی کشور ممیزی شد
معاون حفاظت امور اراضی سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری با اشاره به ارزش مراتع ایران گفت تاکنون 76 میلیون هکتار از 84 میلیون هکتار مراتع موجود کشور ممیزی شده است.
7 هزار گونه گیاه در مراتع کشور شناسایی شده است
کارشناس اداره مراتع سازمان جنگل ها و مراتع گفت: تاکنون 7 هزار گونه گیاهی در مراتع کشور شناسایی شده که 2 هزار و 500 گونه آن را گیاهان دارویی و خوراکی تشکیل می دهند.
بازدید : 402 15 دی 1397 ساعت 23:37 شماره :55936

رئیس جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان معرفی شد
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار جهانبین نیوز؛ علی محمدی مقدم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری در جلسه تودیع و معارفه رئیس منابع طبیعی شهرستان لردگان اظهار کرد: با توجه به اینکه بالای 51 درصد جنگل استان در شهرستان لردگان وجود دارد و از طرفی بارندگی بالای 600 میلی متر در این شهرستان و توپوگرافی این شهرستان از دو جهت حایز اهمیت است اول توجه به حفاظت جنگل های این شهرستان و دوم در بحث آبخیزداری است که خوشبختانه در این زمینه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال جاری 2 میلیارد و 300 میلیون تومان به این شهرستان اختصاص داده شد. 
محمدی مقدم افزود: مهم‌ترین پروژه این استان پخش سیلاب کلامویی می‌باشد که درشهرستان لردگان اجرا گردیده که بالای 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و برای دهه مبارک فجر آماده بهره برداری می باشد.  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اظهار داشت: هدف همه ما حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی است که در این راستا با توجه به توانمندی، همکاری و تلاش تمامی همکاران با قوت و قدرت بیشتر گام های موثر و مثبتی برداشته شود.  
وی در ادامه از مسئولین استانی و کشوری درخواست کرد که توجه به اینکه سرچشمه سه رودخانه مهم کارون، زاینده ورد و دز از استان چهارمحال و بختیاری سرچشمه می گیرد و بخش قابل توجه ای از آب شیرین کشور را تولید می کند و حیات فلات مرکزی و جنوب کشور به آب این استان وابسته است در حوزه آبخیزداری و منابع طبیعی توجه بیشتری به این استان داشته باشند.
 برهان حسین پور آقائی فرماندار شهرستان لردگان نیز در این آیین گفت: نیمی از منابع طبیعی و جنگل ها در شهرستان لردگان واقع شده و نیاز است برای حفاظت از آنها امکانات و نیروی انسانی بیشتری در اختیار  شهرستان قرار بگیرد تا بتوان از این منابع خدادادی حفاظت نمود.  
در پایان این مراسم طی حکمی آیت حسنی به عنوان سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان منصوب و از خدمات ایمان اسکندری در زمان تصدی .ریاست اداره منابع طبیعی این شهرستان تقدیر شد
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :