پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط در جنگل های استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد
آخرین اخبار
میزگرد راهکارهای مقابله با آتش سوزی در جنگل ها و مراتع در خبرگزاری ایرنا برگزار شد.
میزگرد تخصصی بررسی علل و راهکارهای آتش سوزی در اراضی مرتعی، مناطق حفاظت شده زیست محیطی و جنگل های استان به میزبانی ایرنا برگزار شد.
سیلاب، تاوان تخریب طبیعت
در یک چشم بر هم زدن مال و اموال مردم را آب برد و کسی نتوانست در برابر قهر طبیعت ایستادگی کند.
تیغ اره قاچاقیچان بر پیکر درختان زاگرس
قاچاق چوب یکی از مهمترین معضلاتی است که در سالیان متمادی جنگل ها را مورد تهدید قرار داده و جلوگیری نکردن از آن به منزله حذف سرمایه گذشتگان و میراث آیندگان است.
تله فرمونی در 8هزار هکتار از جنگل های چهارمحال وبختیاری نصب شد
رئیس حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از نصب تله فرمونی در 8 هزار هکتار از جنگل های بلوط استان خبر داد.
میزگرد صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در ایرنا شهرکرد برگزار شد
میزگرد علمی - تخصصی صیانت از زمین در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست روز یکشنبه در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
گیاهان دارویی؛ دم کردن کشت های ثروت آفرین
این روزها در بیشتر کافه ها و کافی شاپ ها در منو (دستور غذایی) مولفه هایی به نام دمنوش گیاهی وجود دارد که به اندازه قهوه و چای هوادار دارد.
90 آبگرمکن خورشیدی در مناطق روستایی لردگان نصب شد
92 دستگاه آبگرمکن خورشیدی روز پنجشنبه در روستاهای منطقه پشتکوه فلارد شهرستان لردگان با حضور معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل و مراتع کشور نصب شد.
76 میلیون هکتار از اراضی مرتعی کشور ممیزی شد
معاون حفاظت امور اراضی سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری با اشاره به ارزش مراتع ایران گفت تاکنون 76 میلیون هکتار از 84 میلیون هکتار مراتع موجود کشور ممیزی شده است.
7 هزار گونه گیاه در مراتع کشور شناسایی شده است
کارشناس اداره مراتع سازمان جنگل ها و مراتع گفت: تاکنون 7 هزار گونه گیاهی در مراتع کشور شناسایی شده که 2 هزار و 500 گونه آن را گیاهان دارویی و خوراکی تشکیل می دهند.
بازدید : 194 29 اسفند 1397 ساعت 12:47 شماره :58533

مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط در جنگل های استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری با اعلام این موضوع به خبرنگار پیام طبیعت گفت مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط در سطح ۲۱۰۰ هکتار در منطقه آتشگاه شهرستان لردگان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و با اعتبار بالغ بر۱۸۰۰ میلیون ریال و با همکاری شرکت های جنگل نشین آغاز شد

 برمک اسلامی افزود با توجه به اینکه آفت از استان همجوار کهگیلویه و بویراحمد به این منطقه سرایت کرده ضرورت دارد استان همجوار نیز در اسرع وقت و در سن ۱ و ۲ با لارو این پروانه مبارزه کنند.

وی افزود مبارزه صرفا باعث کاهش جمعیت شده و از طغیان آن جلوگیری می کند.

اسلامی در ادامه گفت این آفت از سال ۱۳۹۱ مشاهده شده و جمعیت آن در حال افزایش می باشد و در استان نیز در شهرستانهای کیار ، لردگان و اردل با این آفت در حال مبارزه هستیم که با توجه به شروع فصل گرما در سایر شهرستانها نیز مبارزه آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت، یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری به عنوان منابع طبیعی می باشد که از این میزان مساحت ۳۰۷ هزار هکتار را جنگل ها به خود اختصاص داده اند. 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :