پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - عملیات بازگشایی دریچه تخلیه بندهای خاکی و مسیرهای سرریز سدها و سازه های آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری صورت گرفت
آخرین اخبار
میزگرد راهکارهای مقابله با آتش سوزی در جنگل ها و مراتع در خبرگزاری ایرنا برگزار شد.
میزگرد تخصصی بررسی علل و راهکارهای آتش سوزی در اراضی مرتعی، مناطق حفاظت شده زیست محیطی و جنگل های استان به میزبانی ایرنا برگزار شد.
سیلاب، تاوان تخریب طبیعت
در یک چشم بر هم زدن مال و اموال مردم را آب برد و کسی نتوانست در برابر قهر طبیعت ایستادگی کند.
تیغ اره قاچاقیچان بر پیکر درختان زاگرس
قاچاق چوب یکی از مهمترین معضلاتی است که در سالیان متمادی جنگل ها را مورد تهدید قرار داده و جلوگیری نکردن از آن به منزله حذف سرمایه گذشتگان و میراث آیندگان است.
تله فرمونی در 8هزار هکتار از جنگل های چهارمحال وبختیاری نصب شد
رئیس حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از نصب تله فرمونی در 8 هزار هکتار از جنگل های بلوط استان خبر داد.
میزگرد صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در ایرنا شهرکرد برگزار شد
میزگرد علمی - تخصصی صیانت از زمین در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست روز یکشنبه در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
گیاهان دارویی؛ دم کردن کشت های ثروت آفرین
این روزها در بیشتر کافه ها و کافی شاپ ها در منو (دستور غذایی) مولفه هایی به نام دمنوش گیاهی وجود دارد که به اندازه قهوه و چای هوادار دارد.
90 آبگرمکن خورشیدی در مناطق روستایی لردگان نصب شد
92 دستگاه آبگرمکن خورشیدی روز پنجشنبه در روستاهای منطقه پشتکوه فلارد شهرستان لردگان با حضور معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل و مراتع کشور نصب شد.
76 میلیون هکتار از اراضی مرتعی کشور ممیزی شد
معاون حفاظت امور اراضی سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری با اشاره به ارزش مراتع ایران گفت تاکنون 76 میلیون هکتار از 84 میلیون هکتار مراتع موجود کشور ممیزی شده است.
7 هزار گونه گیاه در مراتع کشور شناسایی شده است
کارشناس اداره مراتع سازمان جنگل ها و مراتع گفت: تاکنون 7 هزار گونه گیاهی در مراتع کشور شناسایی شده که 2 هزار و 500 گونه آن را گیاهان دارویی و خوراکی تشکیل می دهند.
بازدید : 197 12 فروردين 1398 ساعت 9:37 شماره :58692

عملیات بازگشایی دریچه تخلیه بندهای خاکی و مسیرهای سرریز سدها و سازه های آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری صورت گرفت
 مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ظرفیت تمامی بندهای خاکی در استان در پی بارش‌های اخیر کامل شده است، گفت: در حال حاضر احتمال خطر سرریز و شکسته شدن برای چهار سد خاکی گنج لردگان، نعل‌اشکنان و نصیرآباد کوهرنگ و چلیچه فارسان وجود دارد.
  علی محمدی مقدم با اشاره به اینکه ظرفیت تمامی بندهای خاکی در استان در پی بارش‌های اخیر کامل شده است، گفت: در حال حاضر احتمال خطر سرریز و شکسته شدن برای چهار سد خاکی گنج لردگان، نعل‌اشکنان و نصیرآباد کوهرنگ و چلیچه فارسان وجود دارد.  
وی در خصوص وضعیت سدهای خاکی در چهارمحال و بختیاری، گفت: ظرفیت تمامی بندهای خاکی در استان در پی بارش‌های اخیر کامل شده است و در حال حاضر دریچه‌های سدها و سرریزها برای تخلیه آب مازاد سدها باز است.
 مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه 86 سد خاکی در استان وجود دارد، ادامه داد: قبل از احداث سدهای خاکی دریچه‌هایی در کف سدها برای تخلیه آب تعبیه شده است که فشار آب را بر بدنه سد کم می‌کند.  
وی اضافه کرد: در حال حاضر احتمال خطر سرریز و شکسته شدن برای چهار سد خاکی گنج لردگان، نعل‌اشکنان و نصیرآباد کوهرنگ و چلیچه فارسان وجود دارد که از هفته‌های گذشته نیروهای منابع‌طبیعی جهت نظارت بر سدهای خاکی چهارمحال و بختیاری در حال آماده‌باش کامل هستند.
 محمدی‌مقدم با بیان تأثیرات آبخیزداری در کنترل و مهار سیلاب، خاطرنشان کرد: در هر منطقه‌ای از استان که اقدامات آبخیزداری صورت گرفته است با مشکل وقوع سیل روبه‌رو نبودیم و این اقدامات در دوره خشکسالی برای ذخیره آب و در دوره ترسالی برای تعدیل و کنترل سیلاب مؤثر است.  
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :