پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - چاله هایی که یک روستا را از خطر سیلاب نجات دادند ...
آخرین اخبار
میزگرد راهکارهای مقابله با آتش سوزی در جنگل ها و مراتع در خبرگزاری ایرنا برگزار شد.
میزگرد تخصصی بررسی علل و راهکارهای آتش سوزی در اراضی مرتعی، مناطق حفاظت شده زیست محیطی و جنگل های استان به میزبانی ایرنا برگزار شد.
سیلاب، تاوان تخریب طبیعت
در یک چشم بر هم زدن مال و اموال مردم را آب برد و کسی نتوانست در برابر قهر طبیعت ایستادگی کند.
تیغ اره قاچاقیچان بر پیکر درختان زاگرس
قاچاق چوب یکی از مهمترین معضلاتی است که در سالیان متمادی جنگل ها را مورد تهدید قرار داده و جلوگیری نکردن از آن به منزله حذف سرمایه گذشتگان و میراث آیندگان است.
تله فرمونی در 8هزار هکتار از جنگل های چهارمحال وبختیاری نصب شد
رئیس حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از نصب تله فرمونی در 8 هزار هکتار از جنگل های بلوط استان خبر داد.
میزگرد صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در ایرنا شهرکرد برگزار شد
میزگرد علمی - تخصصی صیانت از زمین در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست روز یکشنبه در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
گیاهان دارویی؛ دم کردن کشت های ثروت آفرین
این روزها در بیشتر کافه ها و کافی شاپ ها در منو (دستور غذایی) مولفه هایی به نام دمنوش گیاهی وجود دارد که به اندازه قهوه و چای هوادار دارد.
90 آبگرمکن خورشیدی در مناطق روستایی لردگان نصب شد
92 دستگاه آبگرمکن خورشیدی روز پنجشنبه در روستاهای منطقه پشتکوه فلارد شهرستان لردگان با حضور معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل و مراتع کشور نصب شد.
76 میلیون هکتار از اراضی مرتعی کشور ممیزی شد
معاون حفاظت امور اراضی سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری با اشاره به ارزش مراتع ایران گفت تاکنون 76 میلیون هکتار از 84 میلیون هکتار مراتع موجود کشور ممیزی شده است.
7 هزار گونه گیاه در مراتع کشور شناسایی شده است
کارشناس اداره مراتع سازمان جنگل ها و مراتع گفت: تاکنون 7 هزار گونه گیاهی در مراتع کشور شناسایی شده که 2 هزار و 500 گونه آن را گیاهان دارویی و خوراکی تشکیل می دهند.
بازدید : 163 25 فروردين 1398 ساعت 9:53 شماره :58987

چاله هایی که یک روستا را از خطر سیلاب نجات دادند ...

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردل  در گفت و گو با خبرنگار پیام طبیعت گفت با توجه به توپوگرافی و موقعیت شهرستان که در شیب بالا واقع شده ، اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در این شهرستان در جلوگیری از فرسایش خاک و سیلاب نقش مهمی داشته است.
سلیمان بهمنی افزود: اجرای طرح ایجاد چاله های فلسی و بذرکاری در دامنه پرشیب روستای عزیزآباد باجمعیت بیش از 600 نفر که در شیب 70 درصد در دامنه کوه واقع شده ،در مهار سیلاب نقش مهمی داشته است.
وی گفت: این طرح با همکاری دهیاری، جوامع محلی و اداره منابع طبیعی شهرستان اردل در 25 هکتار از مراتع بالادست روستا در سال گذشته  از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرا شد.
بهمنی در ادامه بیان کرد در سال گذشته از محل اعتبارات صندوق توسعه یک میلیارد و 800 میلیون تومان به شهرستان اختصاص ، که اقدامات آبخیزداری در قالب طرح های مکانیکی، بیومکانیک و بیولوژیک در سطح شهرستان اجرا شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :