پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - قُرق دشت لاله‌های واژگون از سال آینده
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 3477
بازدید کل : 1074989
آخرین بروزرسانی:
2 خرداد 1398 ساعت 17:17
بازدید : 136 28 فروردين 1398 ساعت 10:59 شماره :59100

قُرق دشت لاله‌های واژگون از سال آینده

غلامحسین نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار پیام طبیعت، با اشاره به اینکه دشت لاله‌های واژگون در منطقه کوهرنگ به‌علت بهره‌ برداری‌های بی‌‌رویه در معرض انقراض قرار گرفته است، گفت: این منطقه سالیانه به‌علت جاذبه‌های بالای گردشگری پذیرای گردشگران بسیاری از اقصی نقاط کشور است.

معاون فنی اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری با بیان اینکه برای حفظ  گونه گیاهی لاله‌های واژگون قُرق در دستور کار قرار گرفته است، افزود: بنا به پیشنهاد این اداره‌کل در جلسه‌ای که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ، فرماندارو دادستان کوهرنگ ،محیط زیست ، دانشگاه، نیروی انتظامی،سپاه،میراث فرهنگی واداره کل راهداری برگزار گردیداز سال آینده قُرق دشت لاله‌های واژگون در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: از دیگر اقدامات پیش‌بینی شده برای احیا و اصلاح گونه گیاهی لاله در دشت لاله‌های واژگون جلوگیری از ورود خودرو به منطقه، جلوگیری از ورود دام، تقویت لاله واژگون با کودهای مغذی و فرهنگ‌سازی از طریق سازمان‌های مؤثر برای جلوگیری از آسیب به این گونه گیاهی منحصر به فرد است.

نصیری در پایان تأکید کرد: به منظور رعایت حقوق عمومی و حفاظت از منابع طبیعی هرنوع ریشه کنی و تخریب گیاهان مرتعی خصوصاً لاله های واژگون جرم محسوب می شود و با متخلفین برابر ماده 690 قانون مجازات اسلامی برخورد خواهد شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها