پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 76 میلیون هکتار از اراضی مرتعی کشور ممیزی شد
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 3287
بازدید کل : 1074968
آخرین بروزرسانی:
2 خرداد 1398 ساعت 17:17
بازدید : 53 14 ارديبهشت 1398 ساعت 7:35 شماره :59610

76 میلیون هکتار از اراضی مرتعی کشور ممیزی شد

بهمن افراسیابی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در شهرکرد افزود: موضوع حفاظت از عرصه های مرتعی کشور یکی از سیاست های اجرایی این سازمان است و تا پایان امسال برنامه جامع مدیریتی و حفاظتی عرصه های ممیزی شده تدوین می شود. 
وی گفت: با اجرای این برنامه در عرصه های مرتعی که به بهره بردار واگذار شده است ، با بهره بردار یک قرارداد حفاظتی منعقد و حفاظت به مردم واگذار می شود و کار نظارتی بر عهده سازمان جنگل ها ، آبخیزداری و مراتع خواهد بود. 
افراسیابی افزود: کار اصلاح، احیا و مدیریت مرتع نیز به بهره بردار واگذار شده است و با واگذاری پروانه چرای دام از نگاه منفعتی به این عرصه ها جلوگیری و کار حفاظت از این مراتع به دامدار واگذار می شود. 
وی با تاکید بر اینکه این برنامه در سالجاری اجرایی خواهد شد ، افزود: برای عرصه ها ممیزی شده ، پروانه چرای دام صادر می شود و تاکنون در 20 میلیون هکتار این عرصه ها طرح مرتعداری تهیه شده است. 
معاون حفاظت امور اراضی سازمان جنگل ها و مراتع کشور در ادامه با اشاره به اهمیت بحث حراست و حفاظت از جنگل های شمال گفت: بهره برداری از جنگل های شمال متوقف شده است و بحث حفاظت از این جنگل ها ، به مووسسات و شرکت های که به لحاظ علمی اجرایی ، تجهیزاتی، مالی و نیروی انسانی ماهر ، توانمند باشند در قالب مناقصه واگذار می شود و این واگذاری به صورت یکساله است . 
وی در ادامه از افزایش فعالیتهای حفاظتی در کشور خبر داد و گفت: طرح حفاظت، نگهداری و بهره برداری از مراتع کشور در مراتع ممیزی شده بر عهده بهره بردارن و دامداران دارای پرانه چرا و در مابقی مراتع بر عهده یگان حفاظت منابع طبیعی خواهد بود. 
افراسیابی بر فرهنگ سازی و افزایش آموزش جوامع محلی در حوزه حفاظت و حراست از عرصه های ملی و جنگلی تاکید کرد و گفت: حفاظت و حراست از این عرصه ها باید به بومی ها و ذینفعان محلی واگذار شود. 
به گزارش ایرنا، معاون حفاظت امور اراضی سازمان جنگل ها و مراتع کشور در سفر2 روزه به استان چهارمحال وبختیاری از اجرای طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری استان دیدن کرد. 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها