پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 90 آبگرمکن خورشیدی در مناطق روستایی لردگان نصب شد
آخرین اخبار
میزگرد راهکارهای مقابله با آتش سوزی در جنگل ها و مراتع در خبرگزاری ایرنا برگزار شد.
میزگرد تخصصی بررسی علل و راهکارهای آتش سوزی در اراضی مرتعی، مناطق حفاظت شده زیست محیطی و جنگل های استان به میزبانی ایرنا برگزار شد.
سیلاب، تاوان تخریب طبیعت
در یک چشم بر هم زدن مال و اموال مردم را آب برد و کسی نتوانست در برابر قهر طبیعت ایستادگی کند.
تیغ اره قاچاقیچان بر پیکر درختان زاگرس
قاچاق چوب یکی از مهمترین معضلاتی است که در سالیان متمادی جنگل ها را مورد تهدید قرار داده و جلوگیری نکردن از آن به منزله حذف سرمایه گذشتگان و میراث آیندگان است.
تله فرمونی در 8هزار هکتار از جنگل های چهارمحال وبختیاری نصب شد
رئیس حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از نصب تله فرمونی در 8 هزار هکتار از جنگل های بلوط استان خبر داد.
میزگرد صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در ایرنا شهرکرد برگزار شد
میزگرد علمی - تخصصی صیانت از زمین در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست روز یکشنبه در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
گیاهان دارویی؛ دم کردن کشت های ثروت آفرین
این روزها در بیشتر کافه ها و کافی شاپ ها در منو (دستور غذایی) مولفه هایی به نام دمنوش گیاهی وجود دارد که به اندازه قهوه و چای هوادار دارد.
90 آبگرمکن خورشیدی در مناطق روستایی لردگان نصب شد
92 دستگاه آبگرمکن خورشیدی روز پنجشنبه در روستاهای منطقه پشتکوه فلارد شهرستان لردگان با حضور معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل و مراتع کشور نصب شد.
76 میلیون هکتار از اراضی مرتعی کشور ممیزی شد
معاون حفاظت امور اراضی سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری با اشاره به ارزش مراتع ایران گفت تاکنون 76 میلیون هکتار از 84 میلیون هکتار مراتع موجود کشور ممیزی شده است.
7 هزار گونه گیاه در مراتع کشور شناسایی شده است
کارشناس اداره مراتع سازمان جنگل ها و مراتع گفت: تاکنون 7 هزار گونه گیاهی در مراتع کشور شناسایی شده که 2 هزار و 500 گونه آن را گیاهان دارویی و خوراکی تشکیل می دهند.
بازدید : 68 14 ارديبهشت 1398 ساعت 7:43 شماره :59615

90 آبگرمکن خورشیدی در مناطق روستایی لردگان نصب شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: برای نصب این آبگرمکن های خورشیدی 4 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه شده است.
علی محمدی مقدم در گفت و گو با ایرنا افزود: این آبگرمکن ها در روستاهای ده کهنه، امامزده حسن و علی آباد منطقه پشت کوه فلارد راه اندازی شد.
وی گفت: نصب این آبگرمکن ها به منظور افزایش مشارکت مردم در حفاظت و حراست از منابع طبیعی، جنگل ها در قالب پروژه تغییر الگوی مصرف سوخت مناطق جنگل نشین و استفاده از انرژی های نو در روستاهای جنگل نشین اجرا شد.
محمدی مقدم اظهار داشت: کاهش مصرف چوب جنگلی به ویژه بلوط، ، جلوگیری از تخریب منابع طبیعی به ویژه جنگل‎های با ارزش از مزایای نصب و راه‎اندازی آبگرمکن‎های خورشیدی در روستاهای جنگل نشین است.
به گزارش ایرنا ،بخشی از چهارمحال و بختیاری بخصوص در شهرستان لردگان جنگلی است و امکان گازرسانی به این نقاط روستایی و جنگلی وجود ندارد، در این مناطق مردم از هیزم به عنوان سوخت برای گرم کردن و حرارت استفاده می کنند.
جنگل های زاگرس در سال های گذشته با عوامل تخریب روبه شده است و تهیه زغال و قاچاق چوب درختان جنگل های زاگرس از عوامل اصلی و تشدید کننده تخریب این منابع به شمار می‏‎رود. 
از مجموع مساحت چهارمحال وبختیاری حدود یک میلیون و 400 هزار هکتار آن معادل 86.4 درصد عرصه منابع ملی شامل جنگل و مراتع است، از این میزان حدود 307 هزار هکتار را پوشش جنگلی تشکیل می دهد. 
51 درصد جنگل های بلوط چهارمحال وبختیاری در لردگان قرار دارد و این شهرستان در 160 کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :