پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - میزگرد صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در ایرنا شهرکرد برگزار شد
آخرین اخبار
میزگرد راهکارهای مقابله با آتش سوزی در جنگل ها و مراتع در خبرگزاری ایرنا برگزار شد.
میزگرد تخصصی بررسی علل و راهکارهای آتش سوزی در اراضی مرتعی، مناطق حفاظت شده زیست محیطی و جنگل های استان به میزبانی ایرنا برگزار شد.
سیلاب، تاوان تخریب طبیعت
در یک چشم بر هم زدن مال و اموال مردم را آب برد و کسی نتوانست در برابر قهر طبیعت ایستادگی کند.
تیغ اره قاچاقیچان بر پیکر درختان زاگرس
قاچاق چوب یکی از مهمترین معضلاتی است که در سالیان متمادی جنگل ها را مورد تهدید قرار داده و جلوگیری نکردن از آن به منزله حذف سرمایه گذشتگان و میراث آیندگان است.
تله فرمونی در 8هزار هکتار از جنگل های چهارمحال وبختیاری نصب شد
رئیس حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از نصب تله فرمونی در 8 هزار هکتار از جنگل های بلوط استان خبر داد.
میزگرد صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در ایرنا شهرکرد برگزار شد
میزگرد علمی - تخصصی صیانت از زمین در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست روز یکشنبه در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
گیاهان دارویی؛ دم کردن کشت های ثروت آفرین
این روزها در بیشتر کافه ها و کافی شاپ ها در منو (دستور غذایی) مولفه هایی به نام دمنوش گیاهی وجود دارد که به اندازه قهوه و چای هوادار دارد.
90 آبگرمکن خورشیدی در مناطق روستایی لردگان نصب شد
92 دستگاه آبگرمکن خورشیدی روز پنجشنبه در روستاهای منطقه پشتکوه فلارد شهرستان لردگان با حضور معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل و مراتع کشور نصب شد.
76 میلیون هکتار از اراضی مرتعی کشور ممیزی شد
معاون حفاظت امور اراضی سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری با اشاره به ارزش مراتع ایران گفت تاکنون 76 میلیون هکتار از 84 میلیون هکتار مراتع موجود کشور ممیزی شده است.
7 هزار گونه گیاه در مراتع کشور شناسایی شده است
کارشناس اداره مراتع سازمان جنگل ها و مراتع گفت: تاکنون 7 هزار گونه گیاهی در مراتع کشور شناسایی شده که 2 هزار و 500 گونه آن را گیاهان دارویی و خوراکی تشکیل می دهند.
بازدید : 47 24 ارديبهشت 1398 ساعت 4:23 شماره :59823

میزگرد صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در ایرنا شهرکرد برگزار شد
به گزارش ایرنا، این میزگرد در دو بخش بررسی 'علل قاچاق چوب و زغال در مناطق جنگلی' و 'واکاوی کاهش پوشش گیاهی عامل تقویت سیلاب ها ' با حضور کارشناسان دانشگاهی و مسوولان اجرایی برگزار شد.
در این نشست کارشناسان و صاحب نظران بر مساله فرهنگ سازی و ایجاد آگاهی بخشی نسبت به معضل قاچاق چوب و زغال و جلوگیری از آن براساس قوانین بالادستی و قوانین تعزیزی و واکاوی خسارت انفال در مواجه با سیلاب های اخیر بحث و تبادل نظر شد.
در این نشست ' شهرام احمدی' مدیرکل حفاظت محیط زیست، 'برمک اسلامی' معاون حفاظت امور اراضی و 'علیرضا بیگی' فرمانده یگان منابع طبیعی و آبخیزداری، 'حسن جهانبازی' رئیس مرکز تحقیقات و آموزش جهادکشاورزی و ' علی خسروی ' معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ، ' عطاالله ابراهیمی ' استاد دانشگاه شهرکرد و نوربخش رضایی مسوول یگان حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری دیدگاه های خود را ارائه دادند.
این میزگرد به بررسی قوانین موجود برای کنترل و کاهش تخریب مراتع و جنگل ها ، وضعیت موجود زیستگاه ها و ذخایر جنگلی، تعداد پرونده های تعریزی مبارزه با قاچاق چوب و زغال ، چشم انداز پیشروی توسعه پایدار چهارمحال و بختیاری براساس طرح آمایش سرزمینی ، نگاه جامع دانشگاه به مساله حفاظت و صیانت از منابع طبیعی، میزان ورود سیلاب به عرصه ها طبیعی و حریم رودخانه ها پرداخت شد.
مشروح این میزگرد دوگانه ایرنا بزودی به آدرس www.irna.irدر اختیار مخاطبان و محققان قرار می گیرد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :