پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برگزاری ویژه برنامه های عقیدتی، فرهنگی و بصیرتی در بهار قرآن
آخرین اخبار
اختصاص ۳۲۰ میلیارد ریال به طرح های آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری
۳۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به اجرای طرح های آبخیزداری این استان در سال جاری اختصاص داده شد.
اجرای طرح های پیشگیری از حریق در جنگل‌ها و مراتع لردگان
آیت حسنی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لردگان از اجرای تمهیدات و اقدامات لازم به منظور پیشگیری از وقوع و اطفاء حریق در جنگل‌ها و مراتع شهرستان لردگان خبر داد.
دام چهارمحال و بختیاری سه برابر ظرفیت مراتع است
رییس اداره مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: چرای دام در این استان بیش از سه برابر ظرفیت موجود مراتع است که این روند باعث فقر پوشش مرتعی نی می شود.
ابطال 170 پروانه چرای دام در چهارمحال و بختیاری
رئیس اداره مرتع اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، از ابطال 170 پروانه چرای دام در این استان خبر داد.
سند بوم سازگان زاگرس در چهارمحال و بختیاری اجرا می شود
مدیرکل منابع طبیعی و آّبخیزداری چهارمحال و بختیاری از اجرای سند بوم سازگان زاگرس در این استان خبر داد.
اختصاص بیش از دو میلیارد ریال اعتبار برای طرح های پیشگیری از حریق
مدیرکل منابع طبیعی و آّبخیزداری چهارمحال و بختیاری از اختصاص دو میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار برای اجرای طرح های پیشگیری از حریق در مراتع و جنگل های استان طی سال جاری خبر داد.
افزایش دوبرابری اعتبارات برای اجرای طرح‌های آبخیزداری
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از افزایش دوبرابری اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های حوزه‌های آبخیز این استان خبر داد.
کارگاه آموزشی پیشگیری و اطفای حریق در لردگان برگزار شد
کارگاه آموزشی پیشگیری و اطفای حریق در جنگل‌ها و مراتع در لردگان برگزار گردید.
تولید 2.5 تن اکسیژن در هر هکتار از جنگل های زاگرس
هر هکتار از جنگل های زاگرس در استان چهارمحال و بختیاری قادر به تولید دو و نیم تن اکسیژن هستند.
حفاظت از جنگل ها نیازمند توانمندسازی جوامع محلی
نماینده تشکل های زیست محیطی و منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به نقش جوامع محلی، مردم و تشکل های زیست محیطی در زمینه حفظ و حراست از منابع طبیعی گفت: حفاظت از این عرصه ها، نیازمند توانمند سازی پایدار جوامع محلی است.
بازدید : 53 12 خرداد 1398 ساعت 10:4 شماره :60412

برگزاری ویژه برنامه های عقیدتی، فرهنگی و بصیرتی در بهار قرآن

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، 6 عنوان ویژه برنامه متنوع عقیدتی، فرهنگی و بصیرتی در این اداره کل و ادارات شهرستان های تابعه برگزار گردید. 

وی با اشاره به اهمیت بیان تفسیر قرآن کریم و آشنایی هرچه بیشتر کارکنان با آموزه های قرآنی افزود: در این راستا، دوره آموزشی تفسیر موضوعی نمونه جلد 7 قرآن کریم شامل سوره های انفال، توبه و اعراف همه روزه بعد از نماز ظهر و عصر در محل نمازخانه اداره کل استان برگزار و در پایان برای شرکت کنندگان در این دوره آموزشی، گواهی حضور صادر می شود.

حجت الاسلام حسینی با تأکید بر ثواب قرائت قرآن کریم در ماه مبارک رمضان اضافه کرد: در این ایام با فضیلت و برای هشتمین سال متوالی، کلاس روخوانی، روان خوانی و تجوید قرآن کریم هر روز ساعت 7:30 صبح در محل نمازخانه اداره کل برگزار میگردد.

وی همچنین برگزاری مسابقه با عنوان «رمضانیه» برای کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری را از دیگر برنامه های اجرا شده همزمان با ماه رمضان عنوان کرد و ادامه داد: در این مسابقه یک برگه شامل چهار سؤال پیرامون مسائل دینی، شرعی، احکام، نماز، آیات قرآن کریم و صحیفه سجادیه همه روزه بین همکاران توزیع و در پایان هر روز جمع آوری  گردید.

وی افزود: این برنامه برای اولین بار در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری برگزار شد که با استقبال بسیار خوب همکاران همراه بود.

حجت الاسلام حسینی اظهار داشت: برپایی روزانه نماز جماعت ظهر و عصر در پنج مرکز شهرکرد، بروجن، لردگان، اردل و فارسان و سخنرانی پیرامون مسائل دینی به منظور افزایش آگاهی کارکنان در خصوص احکام و مسائل شرعی و نکات اخلاقی و عبادی از دیگر برنامه های اجرا شده در ماه پرفضیلت رمضان بوده است.

وی در ادامه از برگزاری جشنی با عنوان «شکرانه ماه مبارک رمضان» به مناسبت عید سعید فطر در محل نمازخانه اداره کل منابع طبیعی استان خبر داد و گفت: این جشن همراه با سخنرانی، صرف صبحانه، قرعه کشی و اهدای جوایز نفیس خواهد بود.

حجت الاسلام حسینی در پایان ضمن تبریک پیشاپیش حلول ماه شوال و فرارسیدن عید سعید فطر بر عاشقان و میهمانان ضیافت الهی، از حضور و همراهی همه همکاران بویژه مدیرکل محترم و معاونین در برنامه های ماه مبارک رمضان تقدیر و تشکر نمود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :