پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تولید 2.5 تن اکسیژن در هر هکتار از جنگل های زاگرس
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 1038
بازدید کل : 1109097
آخرین بروزرسانی:
28 خرداد 1398 ساعت 12:2
بازدید : 99 13 خرداد 1398 ساعت 13:57 شماره :60474

تولید 2.5 تن اکسیژن در هر هکتار از جنگل های زاگرس

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت، علی محمدی مقدم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: هر هکتار از جنگل های زاگرس در این استان قادر به تولید دو و نیم تن اکسیژن هستند.

وی اظهار داشت: با پوشش مطلوب درختان و گیاهان ، امکان جذب 68 تن گرد و غبار و ریزگرد در هر هکتار از جنگل های استان فراهم شده است.

محمدی مقدم با اشاره به وجود ۳۰۷ هزار هکتار جنگل در این استان گفت: گونه غالب آن‌ها بلوط ایرانی (با نام علمی Quercus branti) و گونه‌های دیگر شامل بادام کوهی، زالزالک، بنه یا پسته کوهی، داغداغان یا تاگ، گلابی وحشی، شنگ، زبان گنشجک و مهلب است.

وی افزود: منطقه رویشی این جنگل‌ها بیشتر در نواحی غربی استان در دو حوضه آبریز دز و کارون، از منطقه موگویی در شهرستان کوهرنگ آغاز می‌شود و تا غرب شهرستان اردل و قسمتی از بخش ناغان شهرستان کیار و شهرستان لردگان ادامه دارد.

محمدی مقدم ادامه داد: در هر هکتار از این جنگل ها حدود یکصد پایه درخت وجود دارد که هر درخت  از لحاظ اقتصادی پنج میلیون تومان ارزش دارد.

به گفته وی؛ یک میلیون و ۴۵۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری را اراضی و مراتع طبیعی تشکیل می‌دهد که حدود ۳۰۷ هزار هکتار آن جنگل می باشد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها