پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اختصاص بیش از دو میلیارد ریال اعتبار برای طرح های پیشگیری از حریق
آخرین اخبار
اختصاص ۳۲۰ میلیارد ریال به طرح های آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری
۳۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به اجرای طرح های آبخیزداری این استان در سال جاری اختصاص داده شد.
اجرای طرح های پیشگیری از حریق در جنگل‌ها و مراتع لردگان
آیت حسنی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لردگان از اجرای تمهیدات و اقدامات لازم به منظور پیشگیری از وقوع و اطفاء حریق در جنگل‌ها و مراتع شهرستان لردگان خبر داد.
دام چهارمحال و بختیاری سه برابر ظرفیت مراتع است
رییس اداره مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: چرای دام در این استان بیش از سه برابر ظرفیت موجود مراتع است که این روند باعث فقر پوشش مرتعی نی می شود.
ابطال 170 پروانه چرای دام در چهارمحال و بختیاری
رئیس اداره مرتع اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، از ابطال 170 پروانه چرای دام در این استان خبر داد.
سند بوم سازگان زاگرس در چهارمحال و بختیاری اجرا می شود
مدیرکل منابع طبیعی و آّبخیزداری چهارمحال و بختیاری از اجرای سند بوم سازگان زاگرس در این استان خبر داد.
اختصاص بیش از دو میلیارد ریال اعتبار برای طرح های پیشگیری از حریق
مدیرکل منابع طبیعی و آّبخیزداری چهارمحال و بختیاری از اختصاص دو میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار برای اجرای طرح های پیشگیری از حریق در مراتع و جنگل های استان طی سال جاری خبر داد.
افزایش دوبرابری اعتبارات برای اجرای طرح‌های آبخیزداری
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از افزایش دوبرابری اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های حوزه‌های آبخیز این استان خبر داد.
کارگاه آموزشی پیشگیری و اطفای حریق در لردگان برگزار شد
کارگاه آموزشی پیشگیری و اطفای حریق در جنگل‌ها و مراتع در لردگان برگزار گردید.
تولید 2.5 تن اکسیژن در هر هکتار از جنگل های زاگرس
هر هکتار از جنگل های زاگرس در استان چهارمحال و بختیاری قادر به تولید دو و نیم تن اکسیژن هستند.
حفاظت از جنگل ها نیازمند توانمندسازی جوامع محلی
نماینده تشکل های زیست محیطی و منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به نقش جوامع محلی، مردم و تشکل های زیست محیطی در زمینه حفظ و حراست از منابع طبیعی گفت: حفاظت از این عرصه ها، نیازمند توانمند سازی پایدار جوامع محلی است.
بازدید : 76 19 خرداد 1398 ساعت 22:10 شماره :60567

اختصاص بیش از دو میلیارد ریال اعتبار برای طرح های پیشگیری از حریق

ّبه گزارش خبرنگار پیام طبیعت، علی محمدی مقدم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری در جلسه با روسای ادرارت منابع طبیعی شهرستان ها با بیان اینکه شرایط فصل تابستان يكی از علل آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی است اظهار داشت: در سال جاری، دو میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار برای اجرای طرح های پیشگیری و اطفای حریق در مراتع و جنگل های این استان اختصاص داده شده است.

وی افزود: در راستای مدیریت اطفای حریق باید کارگاه های آموزشی جهت ساماندهی نیروهای امدادی، اداری، دولتی و محلی حین خاموش کردن آتش در شهرستان های 10 گانه استان برگزار شود.

محمدی مقدم تصریح کرد: تهیه و خریداری تمامی امکانات و تجهیزات لازم برای اطفای حریق همچون تأمین خودروی مناسب، بنزین و آب مخزن ماشین های امدادی پیش از وقوع آتش در مراتع و جنگل ها ضرورت دارد.

وی حضور ناظرین در شهرستان ها و نظارت بر اجرای صحیح آتش بُرها را مهم قلمداد کرد و ادامه داد: با مستند سازی پروژه ها و اقدامات اجرایی صورت گرفته در شهرستان ها می توان گام مؤثری در راستای ترویج فرهنگ حفظ و حراست از عرصه های ملی برداشت.

محمدی مقدم با اشاره به آتش سوزی های اخیر در برخی جنگل های زاگرس از جمله ایذه و یاسوج گفت: خوشبختانه تاکنون آتش سوزی حادی در چهارمحال و بختیاری رخ نداده و امید است با انسجام درون سازمانی و تمهیدات اندیشیده شده، در صورت وقوع آتش در مراتع یا جنگل های استان، کمترین سطح با کمترین میزان خسارت، کنترل و مدیریت شود.

وی در پایان اظهار داشت: مشارکت خوب مردم در اطفای حریق طی دو سال گذشته موجب شد استان چهارمحال و بختیاری در بحث پیشگیری و اطفای حریق رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص دهد. 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :