پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اختصاص ۳۲۰ میلیارد ریال به طرح های آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 5447
بازدید کل : 1198208
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1398 ساعت 12:52
بازدید : 133 28 خرداد 1398 ساعت 10:0 شماره :60916

اختصاص ۳۲۰ میلیارد ریال به طرح های آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری

علی محمد محمدی معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان به مناسبت روز مقابله بیابان زایی در گفت و گو با خبرنگار پیام طبیعت افزود: این میزان اعتبار نسبت به سال گذشته ۲ برابر افزایش داشته که در ۳ بخش مکانیک ، بیومکانیک و بیولوژیک  هزینه می‌شود.

وی گفت: این اعتبار به منظور اجرای طرح‌های آبخیزداری، حفاظت اراضی برای اجرای طرح‌های  کاداستر و آفت زدایی، حفاظت فیزیکی شامل گشت و مراقبت، پیشگیری از حریق ، مدیریت چرای دام، جنگل و مرتع و آموزش و ترویج هزینه می شود.

محمدی تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری به استان اختصاص داده شد که این میزان به اجرای ۱۲۰ طرح در ۳۰ حوضه آبخیز استان در ۲۰۰ هزار هکتار هزینه شد.

محمدی افزود: طرح‌های آبخیزداری در راستای کاهش روان آب‌ها، جلوگیری از سیل و فرسایش خاک و کاهش تخریب‌های منابع طبیعی، نفوذ آب در سفره‌های زیرزمینی و گسترش پوشش گیاهی اجرا می شود.
وی با اشاره به پیش روی بیابان در برخی مناطق استان، افزود: از بین رفتن پوشش گیاهی، حضور دام مازاد در مراتع و عدم مدیریت تعادل دام در مراتع و بهره برداری بیش از حد از عرصه های جنگلی و مرتعی، تغییر کاربری عرصه های طبیعی به منظور مصارف کشاورزی، اجرای طرح‌های صنعتی و عمرانی از مهمترین عوامل بیابانی شدن مراتع و جنگل‌های استان است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها