پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مامور منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مجروح شد
آخرین اخبار
نقشه حدنگاری بیش از 30 هزار هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری در سال جاری تهیه گردیده است
رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، از تهیه نقشه حدنگاری برای بیش از 30 هزار هکتار از اراضی این استان طی سال جاری خبر داد.
زمینه قانونی مشارکت مردم در حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی فراهم شد
با تصویب و اجرای آیین نامه بند ب ماده ۲۹ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، زمینه قانونی مشارکت مردم در حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی فراهم شد.
بیش از 200 پروژه آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری اجرا می شود
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، از اجرای بیش از 200 پروژه در حوزه های آبخیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی طی سال جاری در این استان خبر داد.
تغییر الگوی مصرف سوخت برای 674 خانوار جنگل‌نشین در چهارمحال و بختیاری
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، از تغییر الگوی مصرف سوخت برای 674 خانوار در روستاهای جنگل نشین این استان خبر داد.
حدود 2.5 درصد کل جنگل های کشور در چهارمحال و بختیاری قرار دارد
حدود 2.5 درصد کل جنگل های کشور در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
قریب به 66 درصد مساحت چهارمحال و بختیاری را مراتع تشکیل داده است
قریب به 66 درصد از کل مساحت استان چهارمحال و بختیاری معادل1093000 هکتار را مراتع تشکیل داده است.
گزارش تصویری از مانور اطفای حریق نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری در عرصه های مرتعی و جنگلی
گزارش تصویری از مانور اطفای حریق نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری در عرصه های منابع طبیعی مراتع دوراهان شهرستان بروجن.
مانور اطفای حریق در مراتع منطقه دوراهان بروجن برگزار شد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از اجرای مانور بزرگ اطفای حریق در مراتع منطقه دوراهان شهرستان بروجن خبر داد.
پایان قطع درختان بلوط در نبود گاز در روستای صالح کوتاه کوهرنگ
قطع درختان بلوط به علت عدم گاز رسانی در منطقه صالح کوتاه بخش موگویی شهرستان کوهرنگ به یکی از معضلات تبدیل شده بود.
گروهی از دانشگاهیان با اقدامات آموزشی‌ ترویجی و مشارکت مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آشنا شدند
گروهی از اعضای هیئت علمی و دانشجویان دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد رشته ترویج کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تربیت مدرس تهران، به استان چهارمحال و بختیاری عزیمت کردند.
بازدید : 129 6 تير 1398 ساعت 11:12 شماره :61330

مامور منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مجروح شد

علی بابامیر در گفت و گو با خبرنگار پیام طبیعت اظهار کرد: هر ساله قاچاقچیان به منظور بهره‌برداری غیرمجاز از درختان بنه و برداشت سقز در اراضی منابع طبیعی استان حضور پیدا می‌کنند. 

وی افزود: چند روز گذشته ۷ نفر از ماموران منابع طبیعی پس از گذر ۴ ساعته از منطقه صعب‌العبور به «لیرگرم» شهرستان لردگان رسیدند و مشخص شد ۴ نفر قاچاقچی در حال برداشت سقز از درختان بنه منطقه هستند. 

بابامیر ادامه داد: ماموران با محاصره قاچاقچیان، ۲نفرشان را دستگیر کردند ولی دو قاچاقچی دیگر با اسحله به سراغ ماموران برگشته و با تهدید به کشتن و تیرهوایی خواستار آزادی افراد دستگیر شده بودند. 

مسئول منابع طبیعی بخش منج با اشاره به تیر اندازی مجدد قاچاقچیان به صورت مستقیم، تصریح کرد: متاسفانه ۲ساچمه به پای یکی از ماموران اصابت کرد. 

وی با اشاره به وسعت عرصه های منابع طبیعی و لزوم حفاظت از این عرصه ها بیان کرد، انتظار است جوامع محلی ، دستگاه‌های اجرایی و نیروی انتظامی همکاری بیشتری با منابع طبیعی داشته باشند. 

بابامیر خاطرنشان کرد: تا کنون هویت ۳ قاچاقچی شناسایی شده است.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :