پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پایان قطع درختان بلوط در نبود گاز در روستای صالح کوتاه کوهرنگ
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 4720
بازدید کل : 1198101
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1398 ساعت 12:52
بازدید : 93 15 تير 1398 ساعت 12:26 شماره :61601

پایان قطع درختان بلوط در نبود گاز در روستای صالح کوتاه کوهرنگ

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت؛ شهرستان کوهرنگ از مناطق زیبا و گردشگر‌پذیر استان چهارمحال و بختیاری است که روستای صالح کوتاه با 70 خانوار یکی از مناطق بکر و زیبای این شهرستان به واسطه وجود جنگل‌های بلوط و مراتع سرسبز است.
اهالی روستای صالح کوتاه بخش موگویی چندسالی است که به علت عدم گازرسانی، برای تأمین سوخت و گرمایش
مجبور به قطع درختان درجنگلهای استان می باشند.
این در حالی است که ارزش هر درخت بلوط علاوه بر اهمیت اکولوژیکی، میلیاردها تومان ا
رزش اقتصادی دارد.
آرزو بنی هاشمی رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری در این باره گفت:
استاندار محترم  جناب اقای عباسی ، به همراه برخی از مدیران کل، مسئولان محلی، و نماینده محترم مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی، در سال گذشته به منظور پیگیری مشکلات و مطالبات مردمی و همراهی برای اجرای پروژه تغییر الگوی مصرف سوخت وکاهش قطع درختان، به منطقه سخت گذر و محروم روستای صالح کوتاه بخش موگویی شهرستان کوهرنگ سفر کردند.
وی افزود: به دنبال این سفر و برای حمایت از روستاییان مقرر شد؛ 70 عدد کپسول گاز، 70 تنور گازی و در صورت ساخت حمام آبگرمکن خورشیدی  به صورت رایگان از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در اختیار اهالی روستا صالح کوتاه قرار گیرد.
بنی هاشمی اضافه کرد: برای تهیه و خرید این میزان تجهیزات بیش از 200 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است که به زودی به اهالی روستا تحویل داده می شود.
وی در ادامه به اقدامات انجام شده جهت جلوگیری از قطع درختان اشاره کرد و گفت: گشت حفاظتی در عرصه‌های جنگلی، صدور کارت همیار طبیعت برای معتمدین روستایی، تهیه و توزیع آبگرمکن خورشیدی بین روستاهای جنگل نشین، توسعه کاشت گیاهان به منظور درآمدزایی و کاهش وابستگی به جنگل، از عمده فعالیت‌های این اداره جهت جلوگیری از قطع درختان است.
به گفته بنی هاشمی؛
بنابر مواد قانونی 42، 43 و 48 مقررات منابع طبیعی، قطع درختان و درختچه‌های جنگلی ممنوع بوده و با متخلفان برخورد می شود.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها